בוגרים ממליצים

יהל שורץ, בוגרת בית הספר

כל חיי ידעתי וכיוונתי ללמוד ולעסוק בתחום הקשור ביכולת לעזור ולהטיב עם אנשים. מילדות שאלתי והסתקרנתי בכל הנוגע לגוף האדם והמוח האנושי. עם השנים הבנתי שאני רוצה ללמוד ולעסוק בתחומים קליניים על מנת לעזור ולהטיב לאנשים הזקוקים לכך. על כן בחרתי ללמוד אופטומטריה בבר אילן.

במהלך התואר נחשפתי לתחומים שונים הקשורים בגוף האדם, העין, המוח וקוגניציה. פיתחתי יכולות קליניות, חשיבה ביקורתית ומחקרית, סקרנות,יצירתיות ורצון מתמיד ללמוד ולשאול שאלות.

החל משנה א נמשכתי לתחומים של חקר הראייה ומדעי המוח. הבנתי שהראייה היא סך של רכיבים ותהליכים ולכל חלק במסלול הראייה יש תפקיד חשוב ומעניין. התנסיתי בקליניקות במגוון רחב של תחומים ופיתחתי כישורים קליניים אנושיים ומקצועיים שמלווים אותי ועוזרים לי להיות מקצועית עבור מטופליי. הבנתי שעולם המחקר והמדע הינו חלק בלתי נפרד מעולם הקליניקה והוא זה שמאפשר לתת טיפול מיטבי, מתקדם ומותאם עבור כל אחד מהאנשים המגיעים למרפאה.

עם סיום התואר וקבלת רישיון האופטומטריסטית הבנתי שאני רוצה לעסוק בתפקיד שמשלב עבודה מחקרית לצד העבודה הקלינית. כיום אני עוסקת ועובדת במחלקת המחקר של בית חולים הדסה עין כרם בתוך מחלקת עיניים. אני לוקחת חלק בפרויקט גדול ומעניין של פיתוח בינה מלאכותית ((artificial intelligence לצורך גילוי, טיפול וניבוי מחלות רשתית.

אני מרגישה שליחות להיות חלק מחזית המדע בעולם הרפואה ולקחת חלק בפרויקט מרתק שמאפשר הבנה טובה יותר של מחלות ויכול לעזור לטווח רחב של אנשים ברחבי העולם בהווה ובעתיד.

אלון נתנזון, בוגר בית הספר

טלפון: 054-6357185

אתר: https://comsee.co.il/meet-us 

למדתי בין השנים 2009-2013 וסיימתי את התואר בהצטיינות. כמו כן, אני בוגר תכנית להב למנהלים ומנהיגות.

לימודי האופטומטריה באוניברסיטת בר אילן היו מאתגרים ומרתקים. המרצים עודדו אותנו לחשיבה עצמאית מקצועית עם דגש על פרקטיקה קלינית. לא אשכח את ד"ר שפיגלר הפדנטית שירדה איתי לפרטים הכי קטנים, כמו כתב היד שלי.

המרצים נתנו לנו כלים שאני נעזר בהם עד היום, כמו להתייחס למטופל במכלול. אני לא בודק רק את העיניים שלו, אלא את כל תחומי הפעילות ושגרת החיים שלו כדי להתאים לו את הטיפול הטוב ביותר.

במהלך התואר הקמתי את מיזם ComSee שבו אופטומטריסטים מגיעים לחברות הייטק ועורכים בדיקות ראיה והתאמת משקפיים לעובדים במקום תוך התחשבות בסביבת העבודה הטבעית וצרכי הראיה הייחודיים שלהם.

בין לקוחות החברה:SAMSUNG, IBM APPLE, Motorola, HP, INTEL . העובדה שאני עובד כיום עם לקוחות מהשורה הראשונה היא ההוכחה לכך שבבר אילן הכינו אותנו לעבודה בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

בנוסף, הקמנו מרכזי שירות וקליניקות ברמת גן וצפון תל אביב עם דגש על התאמת משקפיים מיוחדים לעבודה מול מחשב ומסכים.

לאחרונה ובעקבות הקורונה, התחלנו לעבוד על מספר פרויקטים חדשניים במטרה לשפר ולקדם את תחום האופטומטריה בארץ ובכלל.

עדי גרוס, בוגרת בית הספר

 

פרק האקדמיה שלי נפתח בלימודי תואר ראשון באופטומטריה, כשבמהלך השנה הרביעית לתואר התחלתי לעבוד בחנות "אופטיקה גיל" ברמת אביב, שם רכשתי ניסיון רב כאופטומטריסטית במשך חמש שנים נהדרות.

תחושת סקרנות עצומה בתחום המדע והמחקר והרצון בהרחבת אופקים, הובילו אותי לחזור לאקדמיה ללימודי תואר שני בפקולטה למדעי החיים, במעבדתו של פרופ' איתן אוקון, שם חקרנו אודות מחלת האפילפסיה.

באותה עת הוקם תחום המחקר מדעי הראיה בפקולטה, ובתיווכו של פרופ' צבי מליק בחרתי להצטרף למעבדתו של פרופ' יוסי מנדל. עבורי, הקשר בין עולם הראיה מהתואר הראשון לעולם מדעי המוח מהתואר השני בא לידי ביטוי במעבדתו ומשך אותי להתקדמות ללימודי הדוקטורט. בתזה בנינו מערכת אופטית ייחודית למדידת תגובות מוחיות המתקבלות כתוצאה מגירויים מקומיים של רשתית טבעית ומלאכותית במכרסמים. המערכת יכולה לשמש ככלי לאפיון ביצועי מערכת הראיה ולפיתוח אסטרטגיות טיפוליות עבור מחלות רשתית ושחזור ראיה.

מסיום הדוקטורט אני עובדת במעבדה לביו-חומרים בראשותו של פרופ' בעז מזרחי בטכניון בתפקיד מנהלת המעבדה. כאן אנחנו עוסקים בפיתוח חומרים חדישים המשמשים להדבקת רקמות ולשחרור תרופות.

להלן קישור לאתר המעבדה: https://boazmizrahi.technion.ac.il/

המעברים בין עולמות המדע, והמחקר במעבדות השונות חשפו אותי למגוון נרחב של תחומים, שיטות עבודה, מכשור, טכניקות וכלי מחקר בחזית הטכנולוגיה העולמית-מדעית, ומובילים אותי לראיה נרחבת ולחיבור בין תחומים ולקידום הידע והיכולת האישית שלי ושל סובבי.

תמר ארנס, בוגרת בית הספר

טלפון: 054-3532120

מייל: arens.tamar@gmail.com

למדתי לדוקטורט בין השנים 2014-2019 במעבדה של פרופ' יוסי מנדל, במחקר שבוחן את התגובות המוחיות לראייה משולבת - טבעית ומלאכותית לעומת ראייה טבעית. במהלך הדוקטורט פרסמתי 3 מאמרים בתחום המחקר.

הנני בעלת תואר ראשון בפיזיקה ותואר שני היה בהנדסה ביו-רפואית שרכשתי באוניברסיטת תל-אביב.

ללימודי הדוקטורט הגעתי לאחר שירות של 24 שנים באגף המודיעין ובמפא"ת בפיתוח טכנולוגיות ומערכות מודיעין חזותי.

כיום אני מנכ"לית של סטארטאפ רפואי המפתח מערכת לניטור מוח במהלך ניתוח, במטרה לשמור על בריאות המוח במהלך הניתוח וההרדמה ולמנוע פגיעה קוגניטיבית בקרב המנותחים.

הדוקטורט נתן לי את הכלים המקצועיים להבנת תחום המוח, ניסויים בבעלי חיים וביצוע מחקר המשמשים אותי גם כמנכ"לית של חברה המפתחת מכשור רפואי ומבצעת ניסויים קליניים לפיתוח והוכחה של הטכנולוגיה.

אני ממליצה ללימוד בבית הספר לאופטימטריה בזכות המגוון של בעלי המקצוע במקום: חוקרי מוח, מומחים לאופטימטריה וביו רפואה. המגוון הזה מאפשר לסטודנטים לקבל זוויות חדשות, לפתח חשיבה יצירתית ולחפש כל הזמן את פריצת הדרך האישית שלהם.

 

מאיה ספיר ("המשקיפה") , בוגרת בית הספר

טלפון: 052-3951616

אתר: www.hamashkifa.com 

למדתי לתואר ראשון באופטומטריה ובמדעי הראייה באוניברסיטת בר-אילן בשנים  1994-1998, לימודים שהכינו אותי היטב להמשך הקריירה שלי ובמהלכם מאוד נהניתי להכיר אנשים מיוחדים.

משנה א' כבר התחלתי לעבוד בתחום ולאחר 15 שנים של מגוון תפקידים החל מדיילת אופטיקה ברצפת המכירה ועד פוזיציות ניהוליות מקצועיות (מנהלת תחום האופטיקה, מנהלת משאבי אנוש), נכנסתי לתחום הייעוץ בענף האופטיקה.

ב-2011 הקמתי את 'המשקיפה', כדי להגשים את החזון שלי – חווית אופטיקה אחרת, ששמה את המטופל במרכז ומעניקה פיתרון מדויק בהתאמה אישית. בנוסף וכדי לממש את החזון ולהביא ערך מכסימלי, נכנסתי לתחום של ייצור קולקציות וייבוא בלעדי של מותגי אינדי, אותם ליקטתי מהתערוכות המובילות בעולם בפריז, מילאנו, מינכן והונג קונג. בנוסף, הקמתי מעבדה לתכנון ומיסגור עדשות כדי להעניק מוצר ושירות ברמה הגבוהה ביותר

במקביל פיתחתי שיטה של סטיילינג אופטי™ – תהליך מדויק ויעיל של התאמת מסגרת על בסיס פרמטרים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים.

הפכתי לכתובת עבור מי שמחפש פיתרון מולטיפוקל בהתאמה אישית. התפתחות טכנולוגית מואצת ומחקר עשיר – הן בתהליכי העבודה והן בחומרים – הובילה לכך שכיום יש בידינו קשת פתרונות למשתמשי המולטיפוקל  – פר גיל, פר טווח, פר סביבת עבודה – המאפשרים התאמה אישית נכונה יותר, והסתגלות קלה יותר.

הקליניקה ברמת השרון הפכה למקום עלייה לרגל למטופלים ומטופלות שמחפשים שילוב בין מומחיות אופטית חסרת פשרות לבין תשוקה לעיצוב חדשני ואוונגארדי. בית מקדש אופטי...:)

אני אופטומטריסטית, יזמית, יוצרת קולקציות, יבואנית -  וכן, גם אשה – ונהנית לגרום לאנשים לראות טוב ולהראות טוב. להביא השקפה אחרת למי שצמא לחוויה אופטית היברידית.