קליניקה אופטומטרית לבדיקות ראייה

הקליניקות האופטומטריות לבדיקות ראייה מיועדות הן כשרות לקהילה - בדיקות ללא עלות לקהל הרחב, והן להכשרתם של סטודנטיות וסטודנטים לאופטומטריה כאופטומטריסטיות ואופטומטריסטים מוסמכים. כל הבדיקות נעשות בהשגחה, פיקוח והנחיה של הצוות הקליני שלנו הכולל אופטומטריסטים ואופטומטריסטיות מומחים עם נסיון רב. 

סטודנטיות וסטודנטים לאופטומטריה משנה שניה ללימודיהם נחשפים לעבודה מעשית בתחום.

בשנה שנייה סטודנטיות וסטודנטים בקורס זה מתחילים להכיר את מהלך בדיקת הראיה תוך תרגול מעשי אחד על השני. בשנה זו לומדים את הטכניקות הדרושות לביצוע בדיקה מקיפה על מערכת הראייה של כל מטופלת ומטופל. זה כולל: הכרת תופעות שכיחות באוכלוסיה המטופלת, חדות ראיה, בדיקות למשקפיים ועדשות מגע, בדיקות של איכות שיתוף פעולה הדו-עיני הכוללות: בדיקות לפזילות, עיניים עצלות ומקרים מיוחדים אחרים.

בשנה זו הדגש הוא על ביצוע מדוייק של הטכניקות והוצאת ממצאים אמינים, בשלה הבא הסטודנטיות והסטודנטים ילמדו לפענח את הממצאים שיתקבלו כדי שיוכלו לקבל החלטות ומסקנות קליניות לגבי כל מטופלת ומטופל.

בשנה השלישית הסטודנטיות והסטודנטים ישפרו את ביצועי הטכניקות המקובלות וילמדו טכניקות מתוחכמות ומתקדמות יותר. לקראת הסמסטר השני הסטודנטית תתחיל בדיקות אופטומטריות מקיפות על אנשים מכלל האוכלוסיה בפיקוח צמוד של ד"ר לאופטומטריה. הדגש בשנה זאת הוא על רצף הבדיקה ופיענוח של הממצאים.

לקראת סוף השנה הסטודנטיות והסטודנטים יתרגלו קבלת החלטות מעשיות כולל: מתן משקפיים ו/או עדשות מגע מתן אביזרים מיוחדים במקרה הצורך והמלצות לטיפול נלווה אופטומטרי ו/או רפואי.

בשנה הרביעית הסטודנטית והסטודנט יתמקדו בצבירת ניסיון קליני במרפאות השונות של המחלקה ויתבקשו לקבל החלטות קליניות לכל מצב ועניין.

הסטודנט/ית תמיד מלווים בפיקוח ד"ר לאופטומטריה שיעזור/תעזור בפיענוח מקרים מיוחדים ותהליכי קבלת החלטות.

בסוף שנה רביעית הסטודנט/ית יהיו מוכנים לטפל בכלל האוכלוסיה הקיימת בכוחות עצמם.